I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu to szkoła, która poszerza perspektywy i daje kompetencje do kreowania nowoczesnego świata. Rozwijamy kreatywność, wykorzystując nowoczesne metody nauczania, wspieramy samodzielność , szanując przy tym tradycję i wartości. Kształcimy, pozwalając na rozwój zdolności, talentów, pasji. Wpajamy uczniom wiarę w siebie, aby osiągali sukcesy na miarę indywidualnych  możliwości . Zachęcamy ich do pracy nad własnym rozwojem. Dajemy możliwość wyrażania siebie i swoich poglądów, bo dla nas głos każdego jest ważny. Uczymy otwartości na różnorodność, tolerancji  i szacunku dla drugiego człowieka.

Rozumiemy, że szkoła to znacznie więcej aniżeli miejsce zdobywania wiedzy. Szkoła dla nas to wspólna przestrzeń, dobre relacje z uczniem , bo dobro każdego ucznia jest dla nas najważniejsze.

Łamiemy stereotypy i wychodzimy poza schematy. Lubimy niestandardowe lekcje , zwłaszcza te poza szkolną klasą. Uczymy jak myśleć, a nie co myśleć. Stawiamy na wolne wybory, współpracę i interdyscyplinarność.

Uczniowie, którzy nam zaufali, osiągają wysokie wyniki na egzaminach , odważnie i swobodnie komunikują się w różnych językach, radzą sobie  w każdej sytuacji, w każdym zakątku świata. To co nas wyróżnia to możliwość kształcenia dwujęzycznego i nauka w programie z maturą międzynarodową.


Więcej o kierunkach.

Filtruj
Filtruj:

Filter by type:

Loading results...

1 LO film Promocyjny
OdtwórzPlay
I LO w Minecrafcie
OdtwórzPlay
Filmowcy z I LO - Telewizja Wałbrzych
OdtwórzPlay
previous arrow
next arrow
1 LO film Promocyjny
I LO w Minecrafcie
Filmowcy z I LO - Telewizja Wałbrzych
previous arrow
next arrow