IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu, czyli wałbrzyska Czwórka to szkoła, która zapewnia kształcenie jak w każdym innym liceum i daje możliwość przygotowania do matury, podjęcia studiów na każdej uczelni.

 Mamy jednak coś, czego nie znajdziecie w innych liceach wałbrzyskich. Oprócz typowo ogólnokształcących przedmiotów dajemy możliwość poszerzania swojej wiedzy i nabywania nowych umiejętności z zakresu wojskowości, pożarnictwa, ratownictwa medycznego, bezpieczeństwa publicznego, musztry, samoobrony. A to wszystko znaleźć można na wyjątkowych profilach mundurowych. Szkoła od wielu pokoleń znana jest ze swoich klas sportowych, które wychowują kolejnych mistrzów różnych dyscyplin. W ofercie mamy też dwie nowości: klasę artystyczno- blogerską i klasę komunikacji społecznej.

 Jednym słowem: tutaj możecie się uczyć, żeby zdać maturę; spełnić marzenia o zostaniu strażakiem, policjantem czy żołnierzem, blogerem; zdobyć medale i stanąć na podium podczas rywalizacji sportowych; artystyczne dusze będą malować, pisać, grać na scenie, tworzyć sztukę.

Szkoła ponadto jest przystosowana dla uczniów niepełnosprawnych- posiadamy windę, świetlicę, podjazdy, salę do rehabilitacji, sklepik, nowoczesną siłownię. Uczniom z orzeczeniem zapewniamy naukę w klasach integracyjnych.

Na wózku, na własnych nogach, w mundurze, z piłką lub z pędzlem… zapraszamy do Czwórki.


Więcej o kierunkach.

Filtruj
Filtruj:

Filter by type:

Loading results...