ZSP „Energetyk” to szkoła z 70 letnią tradycją. Jest nowoczesną szkołą, która oferuje atrakcyjną ofertę edukacyjną na poziomie technikum i szkoły branżowej. Posiada najnowocześniejszą bazę dydaktyczną do kształcenia zawodowego. Profile kształcenia są dopasowane do potrzeb rynku pracy i zainteresowań uczniów. Uczniowie osiągają wysokie wyniki z egzaminów maturalnych i zawodowych. W trakcie nauki szkoła organizuje specjalistyczne praktyki zawodowe za granicą w ramach projektu Erasmus+ (Malta, Francja, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Włochy, Irlandia). Natomiast w kraju praktyki odbywają się w TAURON, „epekoks”, Toyota, Faurecia, Color Studio, Uniwers.com, Bogler, Ronal, heapmail, Zakłady Koksownicze Victoria S.A. i Cersanit III S.A.

W trakcie trwania nauki uczniowie mają możliwość zdobycia uprawnień SEP, jak i również certyfikatów z umiejętności technicznych, UDT. Młodzież uczestniczy w zajęciach specjalistycznych na uczelniach wyższych, współpracujących ze szkołą, ośrodkach kursowych i zakładach przemysłowych.

Szkoła realizuje projekt dla pasjonatów techniki dotyczący zbudowania i umieszczenia na orbicie ziemskiej satelity badawczego.

ZSP "Energetyk" Kierunki
OdtwórzPlay
ZSP "Energetyk"
OdtwórzPlay
previous arrow
next arrow
ZSP "Energetyk" Kierunki
ZSP "Energetyk"
previous arrow
next arrow